دانشگاه صنعتی شریف ۳۸امین دانشگاه دنیا در حوزه ارتباط با صنعت

در آخرین رتبه بندی های معتبر جهانی، دانشگاه صنعتی شریف همچنان بعنوان برترین دانشگاه فنی مهندسی کشور پیشرو است.

به گزارش روابط عمومی، دکتر سیم چی، مدیر امور بین الملل دانشگاه با اعلام این خبر افزود: طبق بررسی پایگاه اینترنتی موسسه رتبه بندی تایمز، دانشگاه صنعتی شریف در سال ۲۰۱۸ برای اولین بار در حوزه فنی مهندسی در جایگاه ۳۰۱ -۴۰۰ دنیا قرار گرفته است.

وی افزود: در حوزه ارتباط با صنعت نیز دانشگاه صنعتی شریف موفق به کسب رتبه ۳۸ جهانی بر طبق نظام رتبه بندی تایمز شده است که نشان می دهد این دانشگاه درخدمت جامعه از طریق انجام پروژه های کاربردی در صنعت است.
دکتر سیم چی یادآور شد؛ در اولین رتبه بندی دانشگاه های آسیایی تایمز نیز دانشگاه صنعتی شریف موفق به کسب رتبه ۸۳ در سطح آسیا شده است و پس از دانشگاه شریف دانشگاه های صنعتی امیرکبیر، صنعتی اصفهان و علم و صنعت ایران در رده های۸۸ ، ۹۶ و ۱۰۸ قرار دارند.

مدیر امور بین الملل دانشگاه خاطرنشان کرد: در نظام رتبه بندی کیو-اس نیز برای اولین بار دانشگاه صنعتی شریف در شاخص استخدام پذیری فارغ التحصیلان (Graduate Employability Rankings) در رده ۳۰۱ جهان بعنوان برترین دانشگاه کشور در این حوزه شناخته می شود. لازم به ذکر است نام کشور ایران برای اولین بار در این رتبه بندی مشاهده می شود و دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه تهران تنها نمایندگان ایران در این رتبه بندی هستند.
وی ضمن تشکر و قدردانی از زحمات همکاران و دانشجویان ابراز امیدواری نمود که با اجرایی شدن طرح ارتقا دانشگاه صنعتی شریف به تراز بین المللی، شاهد بهبود کیفیت در تمام حوزه های آموزشی، پژوهشی و فناوری باشیم و نتیجه آن ارتقاء جایگاه دانشگاه در نظام های رتبه بندی معتبر جهانی خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید