سلام بیش از ۱۰۰۰ ورودی جدید به دانشگاه شریف

آیین استقبال از ورودی های جدید سال تحصیلی ۹۸-۹۷ دانشگاه صنعتی شریف، با حضور جمعی از مسئولین و خانواده ی دانشجویان جدید الورود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، جشن “سلام شریف” روز سه شنبه سوم مهرماه سال جاری در سالن استاد جباری با حضور هزار و پنجاه ورودی جدید به همراه خانواده هایشان در فضایی شاد و صمیمی برگزار شد.
بنا براین گزارش، در ابتدای مراسم دکتر فتوحی رئیس دانشگاه ضمن عرض خیر مقدم و تبریک شروع سال نو تحصیلی گفت: تبریک و خداقوت به شما دانش آموزان دیروز و دانشجویان امروز که بحمدالله توانستید با تلاش خود در دانشگاه صنعتی شریف که بیش از نیم قرن پرچم دار علم و دانش در کشور است راه پیدا کنید.

وی افزود: شما وارد دانشگاهی شدید که بعنوان یکی از دانشگاه های برتر کشور از بدو تأسیس به تعلیم و تربیت برجسته ترین جوانان این مملکت همت گمارده که حاصل آن مجموعه ای از برترین نیروی های متخصص در رشته های مختلف علوم و مهندسی است که خود مایه افتخار و مباهات در صنعت کشور و نیز در جوامع علمی ایران و جهان است.
دکتر فتوحی با اشاره به ویژگی های منحصر بفرد دانشگاه صنعتی شریف در بخشی از سخنانش اظهار داشت: ما افتخار می کنیم که در دانشگاه صنعتی شریف پذیرای جوانان با استعداد و پرتلاشی همچون شما هستیم. البته این موضوع بار مسئولیت ما را سنگین می کند .
وی ادامه داد: امسال ۹۸ نفر از صد نفر اول کنکور و ۴۰ نفر المپیاد طلا دانشگاه صنعتی شریف را انتخاب کردند که به این ترتیب برای حفظ و ارتقای روز افزون کیفیت آموزش و پژوهش مسیر دشواری در پیش رو داریم. همچنین فراهم کردن امکانات آموزشی، تحقیقاتی، رفاهی و ورزشی در شأن و لیاقت این جوانان نیز چالش بزرگی است.
رئیس دانشگاه شریف خاطرنشان کرد: افرادی که دانشگاه صنعتی شریف تربیت و به جامعه تقدیم کرده است منشا تحولاتی در اقتصاد و صنعت بوده اند. نام دانش آموختگان دانشگاه صنعتی شریف در تمام صنایع به ویژه در مخابرات، IT، برق، نفت و گاز، پتروشیمی ، خودرو، فولاد، غذایی، شیمیایی و ساختمان پرآوازه است.
وی ادامه داد: دانشگاه صنعتی شریف همچنین به حل مسائل بزرگ و اساسی کشور اهتمام ورزیده است. کسب رتبه اول در حجم قراردادهای ارتباط با صنعت در میان دانشگاه های کشور و انجام چندین پروژه ملی، نقش آفرینی کلیدی و محوری در حل چندین مسئله مهم و بغرنج کشور شاهدی بر این مدعاست.
ایشان در ادامه تصریح کرد: دانشگاه شریف در علم سرآمد است، ما در این دانشگاه تلاش می کنیم تا در زمینه های رشد فردی، اجتماعی، فرهنگی، اخلاقی و کارگروهی نیز به حد خوب و ممتازی برسیم.
دکتر فتوحی رئیس دانشگاه با بیان توصیه هایی به دانشجویان جدید الورود تاکید کرد: ما همه یک هدف را دنبال می کنیم و آن تعالی و پیشرفت کشور و در نتیجه رفاه خود و مردم است. سعی کنیم در این راه گام برداریم و دین خود را به کشور ادا کنیم.
وی در ادامه خطاب به خانواده ی دانشجویان با بیان نحوه ارتباط و همراهی فرزندانشان ضمن تاکید بر تداوم آن گفت: امسال برای سازماندهی بهتر ارتباط خانواده ها با دانشگاه در نظر داریم انجمن والدین را شکل دهیم. تا خانواده ها با مسئولین دانشکده ها آشنا شده و در جریان مسائل کلی در دانشکده قرار گیرند. اطمینان داریم این تشریک مساعی و همفکری می تواند در حل مشکلات و تعالی دانشکده ها کمک کند.
دکتر فتوحی در پایان سخنانش اظهار داشت: ظرفیت بزرگ اولیاء در هدایت و راهبری فرهنگی و اجتماعی و تربیتی و دینی و حتی اقتصادی و معیشتی بازوی کمکی بزرگی برای ماست. امیدواریم با حضور و همراهی شما عزیزان بتوانیم همواره شرایط بهتری را برای جوانان خود فراهم کنیم.

شایان ذکر است: عصر دیروز سه شنبه سوم مهرماه کاروانی با حضور ۸۰۰ دانشجوی جدید الورود عازم مشهد مقدس شدند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید