استفاده از طرح های فناورانه در ساخت برج فناوری طرشت

فراخوان دانشگاه صنعتی شریف جهت جذب ایده‌ها و محصولات فناورانه به منظور پیاده سازی و ساخت “برج فناوری طرشت”

به گزارش روابط عمومی؛ پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف در نظر دارد تا از طرح‌های فناورانه برای پیاده‌سازی در برج فناوری طرشت استفاده کند. این برج در ۱۵ طبقه و ۱۲۰ واحد با مدیریت پارک علم‌و‌فناوری دانشگاه صنعتی شریف و با همکاری بخش خصوصی در حال تکمیل بوده و در ناحیه نوآوری شریف (تقاطع بلوار اکبری و صالحی) قرار دارد.
برج فناوری طرشت به زودی مکانی برای حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور، استارت‌آپ‌های رو به رشد و دیگران بازیگران کلیدی فعال در اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور خواهد شد.
بخش مهمی از فرآیند تکمیل و ساخت برج فناوری طرشت، استفاده از ایده‌ها و طرح‌های فناوران خواهد بود و از طرح‌هایی که بر بستر فناوری‌های نوظهور یا پیشرفته بوده و هرکدام به نحوی قابلیت پیاده‌سازی در این برج را دارند مورد استفاده قرار می گیرند. به عبارتی دیگر این برج نه تنها شرکت‌های فناور را در خود مستقر خواهد کرد بلکه نمونه‌ای کم‌نظیر از نمایش فناوری‌های مختلف در خود خواهد بود. فناوری‌هایی که مستقیما در ساخت و بهره‌برداری از ساختمان برج مورد استفاده قرار می‌گیرند.
به همین منظور فراخوانی از سوی مدیریت پارک علم‌و‌فناوری برای جذب طرح‌های فناورانه اعلام شده است. طرح‌هایی که صرفا در قالب یک ایده یا در قالب محصولی فناورانه بیان می‌شوند.
ایده فناورانه شامل هر گونه راهکار خلاقانه و فناورانه است که می‌تواند در برج فناوری طرشت پیاده‌سازی شود. تاکید پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف بر این است که ایده موردنظر خلاقانه و بر بستر فناوری‌های نوین باشد همچنین قابلیت عملی‌شدن ایده در برج فناوری را داشته باشد.
محصول فناورانه نیز شامل هر گونه کالا، خدمت یا پروژه خلاقانه و فناورانه است که توسط یک شرکت یا تیم پژوهشی ارائه شده و می‌تواند در ساخت و بهره‌برداری از برج فناوری طرشت به کار گرفته شود. محصول موردنظر خلاقانه و بر بستر فناوری‌های نوین باشد همچنین شرکت بتواند محصول خود را در بازه زمانی مناسب با توجیه مالی مشخص و قابل قبول در برج فناوری پیاده‌سازی کند.
علاقه مندان می توانند برای دانلود فرم‌های مورد نظر و مشاهده میزان پیشرفت پروژه برج فناوری طرشت می‌توانید به آدرس http://techpark.sharif.ir/tarasht-tower زیر مراجعه نمایند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید