برگزاری چهارمین اجلاس رؤسای دانشگاه های برتر ایران و روسیه

رئیس دانشگاه ضمن حضور در چهارمین دوره اجلاس رؤسای دانشگاه های برتر ایران و روسیه به ارائه فعالیت های بین المللی دانشگاه صنعتی شریف پرداخت.

به گزارش روابط عمومی؛ چهارمین دوره اجلاس رؤسای دانشگاه های برتر ایران و روسیه در روز شنبه ۳ آذر به میزبانی دانشگاه تهران در جزیره کیش برگزار شد. در این اجلاس، دکتر فتوحی، رئیس دانشگاه، دکتر سیم چی، مدیر امور بین الملل، دکتر نایبی، مسئول هماهنگی همکاری ها با کشور روسیه، به عنوان نمایندگان دانشگاه صنعتی شریف حضور داشتند.
در این گردهمایی دکتر فتوحی به ارائه فعالیت های بین المللی دانشگاه صنعتی شریف و به طور خاص همکاری های آموزشی و پژوهشی دانشگاه شریف با دانشگاه ها و مراکز کشور روسیه پرداخت و ابراز امیدواری کرد که این همکاری ها در آینده گسترده تر شود.
شایان ذکر است اجلاس رؤسای دانشگاه های برتر ایران و روسیه هرساله به صورت نوبتی در کشور ایران و روسیه برگزار می گردد و رؤسای دانشگاه های برتر این دوکشور با گردهمایی در زمینه گسترش همکاری ها و برداشتن موانع موجود به گفتگو می نشینند.
گفتنی است کشور روسیه از مهمترین شرکای علمی دانشگاه صنعتی شریف محسوب می شود که این امر در انعقاد ۱۶ تفاهم نامه که شش عدد از آن ها در قالب دوره های تبادل دانشجو و استاد، مدرسه تابستانه و پروژه های مشترک عملیاتی سازی شده است، نمایان است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید