دانشگاه شریف رتبه ی نخست بیست و سومین المپیاد علمی و دانشجویی کشور را کسب کرد

دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف موفق شدند با کسب چهارده مدال، رتبه ی نخست بیست و سومین المپیاد علمی و دانشجویی کشور را به خود اختصاص دهند.

به گزارش روابط عمومی؛ در مراسمی که امروز دوشنبه ۲۶ آذرماه با حضور دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه تربیت مدرس برگزار گردید از برگزیدگان بیست و سومین المپیاد علمی و دانشجویی کشور تقدیر شد.
بر اساس این گزارش؛ دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف با کسب ۳ مدال طلا، ۸ مدال نقره و ۳ مدال برنز موفق شدند همچون سال گذشته رتبه ی نخست بیست و سومین المپیاد علمی و دانشجویی کشور را به خود اختصاص دهند.
شایان ذکر است پس از دانشگاه صنعتی شریف دو دانشگاه تهران و فردوسی مشهد رتبه‌های دوم و سوم بیست و سومین المپیاد علمی و دانشجویی کشور را کسب نمودند.
بر اساس اعلام دبیر این المپیاد علمی، برای برگزیدگان این المپیاد دو نوع تسهیلات وجود دارد که یکی مربوط به بنیاد ملی نخبگان و دیگری مربوط به وزارت علوم است. براساس تسهیلات وزارت علوم رتبه‌های اول تا ۱۵ می‌توانند بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها پذیرفته شوند. از ۷۲ نفر برگزیده نهایی بیست‌وسومین المپیاد علمی دانشجویی ۶۲ نفر در مقطع کارشناسی ارشد به دانشگاه‌ها معرفی شده‌اند.

گفتنی است؛ بیست‌وچهارمین المپیاد علمی دانشجویی کشور سال آینده برگزار می‌شود و اکنون ثبت‌نام آزمون متمرکز هم‌زمان با آزمون کارشناسی ارشد صورت گرفته است. مرحله نهایی این المپیاد اواخر تیرماه سال آینده برگزار می‌شود.

اسامی برگزیدگان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید